Notice: Undefined index: src in /var/www/vhosts/seriesbox.net/httpdocs/wp-content/themes/boombox/includes/plugins/amp/amp.php on line 408
En İyi Netflix Dizileri 2023 | SeriesBox

En İyi Netflix Dizileri 2023


Netflix’te geçtiğimiz birkaç hafta tek bir şeyle ilgiliydi: Harry ve Meghan belgeseli. Son üç bölümün daha dün yayınlanmasıyla birlikte izleyicilere artık Sussex Dükü ve Düşesi’nin yüksek profilli aşk hikayesine derinlemesine bir bakış verildi ve bu kesinlikle pek çok sohbete yol açtı.

Bununla birlikte, bu hafta aynı zamanda Noah Centineo’nun oynadığı casus macera dizisi The Recruit şeklinde bir başka büyük yeni yayın getiriyor ve Tim Burton’ın yeni hit dizisi Wednesday izleyicileri çekmeye devam ediyor. Geçtiğimiz birkaç hafta içinde, Firefly Lane’in sondan bir önceki bölümü ve Crime Scene: Texas Killing Fields hakkında da çok fazla hayranlık duyuldu.

Listemiz şu şekilde devam etmekte:

Wednesday

Yeniden başlatmalar, yeniden yapımlar ve yeniden canlandırmalar TV dünyasında hüküm sürerken, Addams Ailesi’nin Netflix tarafından tozunu alıp diriltilmesi sadece an meselesiydi.

Neyse ki, çarşamba günü reşit olma korku-komedisinin başrolünü oynaması için gotik kaprisinin kralı Tim Burton’ı getirdi . Z Kuşağı çığlık kraliçesi Jenna Ortega, Pugsley’nin (Isaac Ordonez) kabadayılarının üzerine bir paket pirana saldıktan sonra Nevermore Akademisi’ne gönderilen, unvanlı, duygusuz genci oynamak için ilham verici bir seçim.

Wednesday, başlangıçta doğaüstü öğrencilere yönelik okuldan etkilenmese de, kısa süre sonra cani bir canavarın izini sürmeye, kendi psişik yeteneklerini kanalize etmeye ve sevilen ebeveynleri Morticia (Catherine Zeta-Jones) ve Gomez Addams’ı (Luis) aklamaya başlar. Guzmán), okuldayken işlediklerinden şüphelenilen bir suçtan. Bu sekiz bölümlü zaman zaman Riverdale gibileri tarafından saygısızlık edilen gençlik draması türüne çok fazla eğilirken, dizinin estetiği, genel tonu ve Ortega’nın mükemmel performansı, bunu göz alıcı ve eğlenceli bir saat yapacak kadar Burtonesk.

The Recruit


Bu yepyeni Netflix orijinal casus dizisi, Black Adam’dan Noah Centineo’yu göreve başladığı ilk haftasında CIA avukatı Owen Hendricks olarak başrolde görüyor. Eski varlık Max Meladze’den (Laura Haddock tarafından canlandırılıyor) gelen ve teşkilatı ifşa etmekle tehdit eden bir tehdit mektubu bulduğunda, uluslararası casusluk dünyasına karışan Owen harekete geçmelidir.

Bol miktarda aksiyon, macera ve biraz da hiciv içeren The Recruit, bazılarının umduğu gibi nakavt edici olmayabilir, ancak yine de casus gerilim hayranlarını eğlendireceği kesin olan eğlence dolu bir yolculuk.

Harry & Meghan

 

Küresel bir Netflix etkinliği olarak etiketlenen bu belgesel dizisinin , akış platformunun listelerinde üst sıralara çıkacağından eminiz. Her iki cildi de mevcut olan belgesel, izleyicilerin altı bölümlük dizide ana hatları çizilen ayrıntıları özümsemesi için kademeli olarak yayınlanmasından yararlandı.

Çiftin ortak yapımcılığını üstlendiği bölümler, ilişkilerinin başından itibaren medya ve basın müdahalesinin yanı sıra Meghan’ın kraliyet ailesinin üyeleriyle ilk görüşmelerini ve halkın Sussex Dükü ve Düşesi’ni karşılamasını ayrıntılarıyla anlatıyor.

The Irregulars

Henry Lloyd-Hughes, The Irregulars’da (Netflix) Sherlock Holmes rolünde onu bir fantezi dünyasına sürüklerken, aynı zamanda orijinal hikayelerden yan karakterler lehine onu bir kenara atıyor.

The Irregulars , özellikle Sherlock Holmes (Henry Lloyd-Hughes) rahatsızken garip suçları araştırmak üzere Doktor Watson (Royce Pierreson) tarafından tutulan evsiz gençlerden oluşan bir çeteyi konu alıyor. Eşzamanlı olarak, hikayenin bu yeniden çerçevelendirilmesine, Holmes’un Viktorya dönemi oyun alanının doğaüstü bir yeniden tasavvuru eşlik ediyor; bu, Conan Doyle’un fantastik (ve bazı doğaüstü kısa öykülerinden bazılarına) iyi belgelenmiş ilgisinden, büyük dedektifinin rasyonel zihninin aksine.

Nihai etki biraz dağınık olabilir, ancak genç yıldızların (Harrison Osterfield, Thaddea Graham, Darci Shaw, Mckell David ve Jojo Macari dahil) kazanan performansları ve eğlenceli haftanın canavarı hikayeleri The Irregulars ile bağlantılı olabilir. biraz düzensiz olsa da zorlayıcı bir fantezi macerası olarak sona erer.

Lloyd-Hughes’un Sherlock’a yeni yaklaşımını görmek için bekliyorsanız, zaman geçirmek için biraz zamanınız olabilir – bu özel dedektif, dizinin en azından yarısına kadar Holmes’ta değil.

How to Get Away with Murder

Birden çok TV ödülü ve övgüsüyle, Peter Nowalk’ın 2014’te çıkış yaptığı, eleştirmenlerce beğenilen How To Get Away With Murder ile altın madalya kazandığını söylemek güvenli.

Emmy ödüllü aktris Viola Davis, bir ilk kez kazanan ilk siyah kadın oldu. Saçma sapan hukuk profesörü Annalise Keating rolüyle Emmy kazanan HTGAWM, var olan en iyi hukuk gerilim filmlerinden biri olmalı! Adından da anlaşılacağı gibi, prestijli bir Philadelphia üniversitesinde çalışan ve beş öğrencisiyle birlikte bir cinayet planına karışan Keating’i takip ediyor.

Davis, alkol, cinsellik vb. ile ilgili kendi sorunlarıyla mücadele eden karmaşık karakter Keating olarak kusursuz olsa da, konu öğrencilerine geldiğinde “The Keating Five” olarak bilinen bir oyuncu kadromuz var. Harry Potter yıldızı Alfred Enoch’u sevimli yetim olarak, Wes Gibbins’i, Jack Falahee’yi hırslı ama bazen bencil Connor Walsh’ı, Aja Naomi King’i açık sözlü öğrenciyi, Michaela Pratt’ı, Matt McGorry’yi Asher Millstone rolünde görüyoruz.

Beyaz ayrıcalığı – ve inatçı Laurel Castillo rolünde Karla Souza. Ve bu sizi çekmek için yeterli değilse, baş yapımcı olarak Bridgerton’ın kendi Shonda Rhimes’ı da var. Hatta 7. sezonda Scandal ile bir kesişme var – evet Olivia Pope ve Annalise Keating birlikte bir mahkeme salonundaydı. Kara Kız Büyüsü hakkında konuşun!

Anne with an E


Netflix dizisi Anne with an E , Lucy Maud Montgomery’nin 1908 tarihli klasik romanı Anne of Green Gables’ın son uyarlamasıdır.

Bununla birlikte, orijinal kitabın alt metninden çıkarılan travma ve çocukların terk edilmesi de dahil olmak üzere daha cesur sorunların üstesinden gelmesi için şov, geçmiş ekran versiyonlarından hemen sıyrıldı. Üç sezonluk dizi, Prens Edward Adası’nda atalarının çiftliği Green Gables’ta yaşayan yaşlı bir erkek ve kız kardeş tarafından evlat edinilen hayali kızıl saçlı yetim Anne Shirley’i (Amybeth McNulty) konu alıyor.

Cuthbert’ler, Marilla (Geraldine James) ve Matthew (RH Thomson), çiftliğe yardım etmesi için yetim bir çocuğu evlat edinmeyi planlamışlardı, ancak bunun yerine Anne tesadüfen gelir ve hayatlarını alt üst eder. Anne çok zekidir, ama aynı zamanda dağınık beyinlidir, küçük şeylere karşı hassastır ve kazalara eğilimlidir, bu da sayısız sıyrıkla sonuçlanır ve Gilbert Blythe (Lucas Jade Zumann) adlı genç bir adamla oldukça dramatik bir ilk karşılaşma yaşar.

Dizi sorumlusu Moira Walley-Beckett ilk sezonun senaryosunu yazdı ve sonraki sezonlarda tamamı kadınlardan oluşan bir yazı ekibine katıldı. Dizi ilk olarak 2017’de gösterime girdi ve toplam üç sezon sürdü. Dizinin tamamını şimdi Netflix’te baştan sona izleyebilirsiniz.

13 Reasons Why


Son derece popüler Netflix hiti 13 Reasons Why , dört sezonun ardından 2020’de sona erdi ve gençlik draması intihar, cinsel saldırı ve zorbalığı betimlemesiyle pek çok tartışma yaratırken, dört yıllık yayın süresi boyunca milyonlarca izleyici topladı.

Selena Gomez’in yürütücü yapımcılığını üstlendiği ve Jay Asher’ın aynı adlı romanından uyarlanan 13 Reasons Why’da Dylan Minnette, Hannah Baker’ın (Katherine Langford) kaydettiği kaset koleksiyonunu alan genç Clay’i canlandırıyor.

intihar. Kasetleri tek tek dinlerken, Hannah’nın hayatına neyin son verdiğini ve okullarında kendisi de dahil olmak üzere 12 kişinin bir şekilde sorumlu olduğunu keşfeder.

Şovun inanılmaz derecede karanlık ve son derece ciddi akıl sağlığı meselelerine yaklaşımı, genç hedef kitlesi düşünüldüğünde olması gerektiği kadar düşünceli, hassas veya incelikli değil ve bu cephede, sezonlar geçtikçe daha da kötüye gidiyor gibi görünüyor – ancak, Hannah’nın annesi Olivia’yı canlandıran Minnette, Langford ve Kate Walsh, bu Netflix dizisinin ilk sezonu boyunca her bir karakterin duygusal olarak çözüldüğü muhteşem performanslar sergiliyor.

1899


Dark’ın yaratıcılarından bu yeni dizi, izleyicilere çözülecek benzer şekilde karmaşık bir hikaye sunuyor; bu sefer, unvan yılında yelken açan bir göçmen buharlı gemisinde.

Kuşkusuz, dizi yavaş yavaş yanan bir şey, ancak sabrını vermeye istekli olanlar, takıntı haline getirmek için büyüleyici ve şüpheli bir gizemle ödüllendirilecekler.

Dark’ta olduğu gibi, yaratıcılar Jantje Friese ve Baran bo Odar’ın akıllarında bir son nokta var ve önceki çabaları için çok etkili olduğu kanıtlanan başka bir üç sezonluk yolculuk planlıyorlar.

Tabii ki, bu planı uygulamaya koymalarına izin verilip verilmeyeceği hala onaylanacak – Netflix bugünlerde oldukça mutlu. Ancak en kötü senaryoda bile, karanlık fantazi hayranları bu diziden yayılan atmosferik korkudan bir keyif almalı. Çok dilli dizinin başrollerinde Emily Beecham ( The Pursuit of Love ), Aneurin Barnard (Time) ve Alexandre Willaume ( The Last Kingdom ) yer alıyor.

Elite


Bu İspanyolca gençlik draması, Gossip Girl, Pretty Little Liars ve 90210 gibi ezici şovların ayak izlerini takip ediyor ve bir grup gencin her türlü belaya girmesini konu alıyor.

Şovun öncülü, sınıf ayrımı gibi konuların incelenmesine izin veriyor çünkü esas olarak işçi sınıfından burslu üç öğrenciyi, büyük ölçüde çok zenginlerin gittiği prestijli bir lisede hayata yerleşirken takip ediyor. Bir gençlik dramasından bekleyeceğiniz gibi, işler çok geçmeden karmaşık bir hal alıyor.

Ancak Elite, olağan aşk üçgenlerinin ve reşit olma mücadelelerinin çok ötesine geçerek adam kaçırma, cinayet ve hastalığı içeren şüpheli hikâyeler işliyor. Gösteri kontrolden çıkmış bir başarı oldu, bu yüzden Netflix, oyuncular kaçınılmaz olarak rollerinden çıkmadan önce elinden gelenin en iyisini yapıyor. 5. ve 6. sezonlar bu yıl yayınlandı ve 2023’te yedinci sezon geliyor.

The Crown

Elbette bu dizide gerçek ve kurgu arasındaki dengeden tam olarak emin olamayız ama saray kapılarının ardında, dünyanın en ünlü ailelerinden birinin özel hayatına bir göz atmak ne kadar heyecan verici.

Claire Foy ve Matt Smith, ilişkileri görev baskısına ve halkın bakışına dayanmak zorunda olan genç Elizabeth ve Philip’i ve Vanessa Kirby’yi dünyayı karmaşık bir Prenses Margaret’e aşık eden genç Elizabeth ve Philip’in çarpıcı tasvirleriyle ortamı belirliyor.

Yıllar geçtikçe, Olivia Colman ve Helena Bonham Carter, Josh O’Connor ve Emma Corrin’in Prens Charles ve Prenses Diana’nın zorlu evliliğini hayata geçirmesiyle, oyuncu kadrosunu yeni bir monarşi çağına götürdü. Ve şimdi dizi, başka bir yenilenmiş oyuncu kadrosuyla geri döndü – başrolü Imelda Staunton üstleniyor ve diğerlerinin yanı sıra Dominic West, Elizabeth Debicki ve Jonathan Pryce gibi önemli roller üstleniyor.

Yapımcıların sayamayacağı kadar çok ödüle aday gösterilen bu dizi, Netflix için ezber bozan bir şeydi; prestij, beğeni ve sadece izlemek istedikleri için ayak parmaklarını ilk kez akış hizmeti sularına sokan yepyeni bir izleyici kitlesi getirdi.

Taç Güzelce canlandırılan, gösterişli ve devasa bütçeli film, bildiğimizi sandığımız bir dünyaya ve hayatlarını çok yakından takip ettiğimiz insanlara dair heyecan verici yeni bir bakış açısı sunuyor.

Guillermo Del Toro’s Cabinet of Curiosities


Pan’s Labyrinth ve The Shape of Water gibi korku ve fantastik filmleriyle tanınan ünlü yönetmen Guillermo Del Toro, her biri Cadılar Bayramı için yeni bir ürkütücü hikaye anlatan, yaklaşık bir saatlik sekiz hikayeyle dolu bu yeni antoloji serisinin küratörlüğünü yaptı.

Herhangi bir antolojide olduğu gibi, diğerlerinden çok bazılarına hitap eden geziler olacak – ancak türün hayranlarını eğlendirmek için yeterince korku ve heyecanın yanı sıra dokunaklı karakter anları ve keşifler var.

David Prior ve Jennifer Kent gibi yönetmenler, bu ilk sezonun bölümleri için yönetmen koltuğuna otururken, Ben Barnes, Rupert Grint ve Kate Micucci gibi yıldızlar, karakterlerinin kendilerini içinde buldukları tuhaf, tüyler ürpertici hikayelere tamamen bağlılar.

Big Mouth


Başka hiçbir şeye benzemeyen bir reşit olma hikayesi olan Big Mouth şu anda altı sezondur ve durma belirtisi göstermiyor.

Yaratıcıları Nick Kroll ve Andrew Goldberg’in ergenlik dönemine gevşek bir şekilde dayanan Big Mouth, genç arkadaşlar Nick, Andrew, Jessi, Missy ve daha fazlasının – nefes nefese – ergenlik döneminin dehşetinden geçerken, pek çok komik derecede garip karşılaşmanın yanı sıra çok komik bir şekilde garip karşılaşmalarla sonuçlanır.

Yol boyunca birkaç beklenmedik hayat dersi. Big Mouth’un öncülü, kolayca tek başına utanç verici komediye ve kaba şakalara güvenebileceği ve buna bir gün diyebileceği anlamına geliyordu – ve şov, büyümenin en dağınık kısımları hakkında cüretkar mizahla kendinizi şımartmaktan kesinlikle korkmuyor olsa da, şov kendini kanıtlıyor.

Bundan çok daha fazlası. Diğer gençlik komedisi Sex Education gibi Big Mouth da cinsiyeti ve insan vücudunu TV’de nadiren görülen bir içtenlik ve dürüstlükle araştırıyor, uzun süredir ana akım eğlence için fazla tabu olarak kabul edilen konuları keşfediyor ve kişinin ergenlik döneminde ortaya çıkan tüm değişiklik ve farklılıkları kucaklıyor…

En etkileyici – ve komik bir şekilde tuhaf – ergenliğin kişileştirmeleri, ünlü hayaletler ve ünlü minyatürlerin hepsi yaratıcı bir şekilde bilgilendirmeyi başararak eğlenceli olmaya devam ederken mesajlarını nasıl ilettikleri.

The Midnight Club


Mike Flanagan, son birkaç yılda Doctor Sleep ve Gerald’s Game gibi filmlerin yanı sıra Midnight Mass ve The Haunting of Hill House gibi önceki dizilerle bir korku ustası olarak isim yaptı.

Şimdi, önceki çalışmasının korkutma unsurunu hala koruyan, daha gençleri çarpıtan bir dizi ile geri dönüyor. The Midnight Club, her gece birbirlerine hayalet hikayeleri anlatmak için buluşan Brightcliffe Home bakımevinde ölümcül hasta olan bir grup genç yetişkini konu alıyor.

Bu, aynı zamanda ilgi çekici bir merkezi gizeme ve bol bol atlama korkusuna sahip, zengin bir şekilde geliştirilmiş ana karakter grubuna sahip, derinden duygusal bir dizi.

Cobra Kai

Cobra Kai’nin beşinci sezonu yayıncıya gelmek üzereyken, geri dönüp bugüne kadarki dört sezonu da yakalamak için bundan daha iyi bir zaman olmamıştı.

Gösteri, ilk olarak 1984 yapımı The Karate Kid’de başlayan, Ralph Macchio’nun Daniel LaRusso ve William Zabka’nın Johnny Lawrence’ın rekabetini anlatan hikayenin devamı niteliğindedir. Canlanmalar devam ederken, şovun YouTube’da hayata başlaması ve şovun platforma geçişinden bu yana bir Netflix hissi haline gelmesiyle, bu kesinlikle en başarılı olanlardan biri olmalı.

Bu, karakterlerini gerçekten önemsemenizi sağlayan bir dizi, ancak aynı zamanda zekice abartılı ve ambar fırtınası yapacak kadar aptalca olmaktan da korkmuyor. Baştan sona müthiş bir yolculuk ve dört (neredeyse beş!) sezon boyunca yaptığınız yatırıma fazlasıyla değer.

The Sandman


Neil Gaiman’ın son derece popüler çizgi roman serisinin bu uyarlaması, inanılmaz derecede uzun zamandır bekleniyor ve kaynak materyalin yayınlanmasından 30 yıl sonra geliyor – çeşitli sorunlar gelişimini engelledi.

Hayranlar için iyi haber şu ki, kendi dört yıldızlı incelememiz bunu “Dream’ın kendisinin oluşturabileceği bir vizyon” olarak adlandırarak beklemeye fazlasıyla değdiğini kanıtlıyor.

Karmaşık olay örgüsü, tüm rüyaları kontrol eden, yakalanıp yüz yıldan fazla bir süre tutsak tutulduğu son yokluğundan kaynaklanan hasarı geri almak için çaresiz bir girişimde farklı dünyalara ve zaman çizelgelerine girmeye cesaret etmesi gereken kozmik bir varlıkla ilgilidir…

Yol boyunca her türlü varlık ve engelle karşılaşır, bu da bunu büyülü ama çoğu zaman oldukça kasvetli bir hikaye haline getirir.

Better Call Saul


Better Call Saul ilk duyurulduğunda insanlar anlaşılır bir şekilde şüpheci davrandılar. Prequel’lerin sallantılı bir geçmişi var ve her neyse, herhangi bir şey Breaking Bad ile nasıl ölçülebilir?

Cevap elbette kendi ayakları üzerinde durarak geçmişi onurlandırmak ve on yılın en incelikli karakterlerinden bazılarını TV’de sunmaktı. Bob Odenkirk, başlangıçta kalitesiz Saul Goodman’dan o kadar kopuk bir karakter olan Slippin ‘Jimmy McGill rolünde ustaca bir iş çıkarıyor ve kalbinizin yardım edemediği, onun ne hale geldiği bilgisini kırıyor.

Yavaş yanan seri, bu yıl sona eriyor ve yasal maskaralıkların, tam kapsamlı mafya savaşına daha fazla arka koltuk alması muhtemel. Durum ne olursa olsun, diziye yaptığımız uzun vadeli yatırımın karşılığını büyük ölçüde alacağı kesin gibi görünüyor.

Stranger Things

Stranger Things 4’ün 2. Cildi şu anda çıktığında, bu zamanın ruhunu yakalamaktan daha iyi bir zaman olabilir mi? 80’lerde geçen ve ilham alan bu bilimkurgu draması, Orijinal dizisi Upside Down’ı (üzgünüm) dönüştürdü ve dünyanın dört bir yanındaki hayranlar Hawkins’teki tuhaf olaylara takıntılı hale geldikçe bir pop kültürü mihenk taşı ve gerçek bir ağızdan ağza hit haline geldi.

Indiana. Bu serinin memleştirmesi bazen , başından itibaren gözü pek çocuklarla, korkunç canavarlarla ve kahkahalarla dolu anlarla dolu ve (kuşkusuz daha düzensiz) saniyesi boyunca devam eden Stranger Things’in ne kadar sıcak, eğlenceli ve korkutucu olabileceğinden dikkati dağıtabilir.

Üçüncü sezonlar Başlangıçta tek bir canavarın başka bir boyuttan kayıp gitmesi ve Eleven (Millie Bobby Brown) adlı telekinetik bir genç kızla karşı karşıya gelmesi tehdidinin ardından, Stranger Things’in kapsamı yıllar içinde telepatik Mind-Flayers, gençlik romantizmini içine alacak şekilde genişledi.

Ergenlik, moda, keder VE korkak Ruslar – ayrıca geçen sezonun sonunda Never Ending Story’nin oldukça heyecan verici bir yorumu.

First Kill


2022’nin başlarında platforma çıktıktan sonra hala Netflix’te izlenebilir durumda. Gösteri, ilk cinayetini gerçekleştirmesi için baskı gören ve kendisini Calliope’ye doğru çeken eski bir vampir olan Juliette’i konu alıyor.

Ancak Calliope’nin canavar avcısı bir aileden geldiğini ve aynı zamanda Juliette kılığında ilk cinayetini gerçekleştirmek için çaresiz olduğunu bilmiyor. Vampir ve avcı birbirlerine aşık olurlar ve talihsiz aşıkların aileleri arasında bir düşmanlığı ateşlerler.

Şov, en yüksek bütçeyle ödüllendirilmemiş olabilir ve çok sayıda kötü CGI içeriyor olabilir, ancak Juliette ve Calliope’nin dinamiği kesinlikle sürükleyici. Peşinde olduğunuz değersiz bir LGBTQ+ içeriğiyse (TV’de nadiren görülür), First Kill tam size göre.

Exit mobile version