Notice: Undefined index: src in /var/www/vhosts/seriesbox.net/httpdocs/wp-content/themes/boombox/includes/plugins/amp/amp.php on line 408
God of War Oyunu Dizi Oluyor | SeriesBox

God of War Oyunu Dizi Oluyor


Streaming platformları, film ya da diziye dönüşen çalışmalarla diğer fikri mülkiyetleri ekrana taşıma misyonunu sürdürüyor. Görsel-işitsel olarak her zaman iyi sonlara sahip olmasalar bile, iyi hikayeler için verimli tahıl ambarlarından biri video oyunlarıdır.

Bu toada’nın bir parçası olan Prime Video, Sony tarafından üretilen ana oyunlardan biri olan God of War uyarlamasını resmileştirdi. Kısa süre önce bir devam filmi çekilen başlık, on yılı aşkın bir süredir oyuncuların hayatında yer alıyor.

2005 yılında piyasaya sürülen ilk oyunla oynanış, savaş tanrısı Ares’in emirleriyle gözleri kör olan ve ailesini öldürmeye yönlendirilen Spartalı bir savaşçı olan Kratos’un intikam hikayesine dayanıyordu.

Farklı Playstation platformlarındaki birkaç oyunun ardından, kahraman, 2018’de, yolculuğunu – geçmişi unutmadan – şimdi İskandinav mitolojisinde yeniden başlatan bir unvanla baştan yarattı. Yayınlandığı sırada Yılın Oyunu olarak kabul edilen ve BAFTA Oyunlarının galibi olan bu projede, akış platformu seri anlatımından yararlanacak.

Resmi konu duyurusunda şu ifadeler yer alıyor: “Dizi, antik Yunanistan’daki kanlı geçmişinden sürgün edildikten sonra silahlarını Midgard’ın İskandinav diyarına sonsuza dek asan Savaş Tanrısı Kratos’u konu alıyor.

Sevgili karısı öldüğünde, Kratos Küllerini en yüksek zirveden saçmak için – karısının son arzusu – yabancılaşmış oğluyla tehlikeli bir yolculuğa çıkar.Kratos, kısa süre sonra yolculuğun kılık değiştirmiş destansı bir yolculuk olduğunu anlar, baba ve oğul arasındaki bağları test edecek ve onu zorlayacak. Kratos, dünyanın kaderi için yeni tanrılar ve canavarlarla savaşacak.”
Amazon şirketi, God of War’a ek olarak, örneğin The Lord of the Rings: The Rings of Power and Peripherals ile edebi fantezilere de girişti.

The Wheel of Time’ın showrunner’ı Rafe Judkins, yaklaşan projede aynı rolü üstlenecek. Her ikisi de Iron Man yazarları olan Mark Fergus ve Hawk Ostby, dizinin yazımını devralacak.
Amazon Studios’un küresel televizyon başkanı Vernon Sanders, “God of War, zengin hikaye anlatımıyla olduğu kadar geniş, sürükleyici dünyalarıyla da küresel müşterilerimizi kazanacağına inandığımız ilgi çekici, karakter odaklı bir seridir” dedi.

Bir açıklamada. “Sony Pictures Television, PlayStation Productions ve Santa Monica Studio ile God of War mitolojisini böylesine önemli bir şekilde keşfetme macerasını paylaşmaktan onur duyuyoruz.”

Sony Pictures Television Studios Başkanı Katherine Pope, “Bu güzel ve hareketli oyunu birinci sınıf bir canlı aksiyon serisine uyarlamak için Amazon Studios’taki arkadaşlarımız ve PlayStation Productions’daki ortaklarımızla birlikte çalışmaktan büyük gurur ve heyecan duyuyoruz” dedi. “Rafe, Mark ve Hawk, Kratos’un kadim mitolojik yolculuğunun izini süren güçlü bir seri yaratıyor.”

God of War için henüz bir oyuncu kadrosu veya prömiyer tarihi yok.

Exit mobile version